„Pestrá strava je základem zdravého životního stylu, avšak závislost na vhodných, bezpečných a zdravých doplňcích stravy je v dnešní době více než nutná. Toto je ta správná cesta primární prevence našeho zdraví resp. případných onemocnění​“ ....

Odborný konzultant v oblasti doplňků stravy a výživy Ing. Ivana Kabelková

 

foto ivana kabelkovaZe své profesní praxe poradce pro výživu a role garanta posuzování doplňků stravy, bych ráda uvedla několik údajů, které jsou, myslím, velice důležité pro nás všechny.

Žijeme v době, kdy nutriční profit potravin je, z mého pohledu, nedostačující. Vypovídají o tom i vědecké studie, které poukazují o významném poklesu stopového množství prvků v určitých druzích ovoce, zeleniny a jiných přírodních potravinách. Museli bychom konzumovat opravdu velké množství zeleniny a ovoce, abychom našemu tělu dodali potřebné objemy stopových množství minerálních látek a vitaminů, které si tělo neumí samo syntetizovat.

Pestrá strava je základem zdravého životního stylu, avšak závislost na vhodných, bezpečných a zdravých doplňcích stravy je v dnešní době více než nutná. Toto je ta správná cesta primární prevence našeho zdraví resp. případných onemocnění.

Otázkou zůstává, které doplňky stravy jsou tou vhodnou formou účinné látky pro náš metabolismus.

Jsem přesvědčena, že přírodní forma účinných látek (vitaminů a minerálních látek), bez přidaných technologických aditiv, je ta jediná správná cesta. Naprosto důležitou je i doba užívání, která by měla být stanovena výrobcem, lékařem nebo lékárníkem.

 

Pro paní Kollárikovou jsem měla možnost provést revizi celé její řady doplňků stravy, které uvádí na český trh. Tyto produkty prošly nejen kontrolou bezpečnosti potravin, ale i posouzením přírodních forem bez technologických aditiv, které lidský metabolismus vnímá jako zátěž.  Z celkového pohledu jsem tyto doplňky stravy vyhodnotila jako bezpečné = zdravé = vhodné.

Produkty, jež prošly touto mojí supervizí doporučuji jako vhodný suplement pro deklarovanou cílovou skupinu široké veřejnosti.

Ing. Ivana Kabelková

Odborný konzultant v oblasti doplňků stravy a výživy

Máte nějakou otázku? Zeptejte se nás! Napsat zprávu